Co děláme?

Naše služby zahrnují nastavení a komplexní automatizované a digitalizované zpracování všech datových vstupů do účetnictví e-commerce společností:

 • Zpracování přijatých objednávek a vystavených faktur
 • Zpracování přijatých faktur a účtenek prostřednictvím OCR
 • Zpracování bankovních a platebních transakcí:
  • Automatizované zpracování bankovních transakcí
  • Automatizované zpracování transakcí platebních bran a bankovních tlačítek
  • Automatizované zpracování kurýrských dobírek
 • Účtování skladů způsobem A a B
 • Zpracování mezd a personalistiky
 • Příprava DPH a OSS přiznání a komunikace s finanční zprávou
 • Příprava Intrastat a Statistických výkazů
 • Generování platebních příkazů z ERP online
 • Business Intelligence custom reporting v reálném čase dostupný online

Komplexní poradenství
pro e-shopy na jednom místě.

V TPA vám poskytneme komplexní poradenství a podporu, které pomohou vašemu e-shopu růst a prosperovat. Jsme zde proto, abychom vám pomohli dosáhnout vašich podnikatelských snů.

Kontakt

Automatizování zpracování přijatých objednávek a vystavených faktur – Jak to Funguje?

Na naše ERP software HELIOS iNuvio a ABRA Flexi umíme napojit prostřednictvím pluginů a API napojení všechny nejčastěji komerčně dostupné e-commerce platformy včetně m arketplace platforem jako Amazon, Allegro, E-mag a množství jiných.

Díky této zkušenosti umíme v reálném čase pracovat s objednávkami, vystavenými fakturami, výdejkami ze skladu a automatizovat proces změny statusu objednávek , odesílání faktur e- mailem , následném generování výdejek ze skladu , a automatickém účtování těchto transakcí na základě předdefinovaných typů dokladů a typů transakcí.

Digitální zpracování přijatých faktur a účtenek prostřednictvím OCR – Jak to Funguje?

Využíváme různé OCR digitalizační/vytěžovací nástroje, s návazným schvalovacím workflow. Doklady nám přeposíláte nebo vyfotíte účtenky, které se v programu zobrazí do pár vteřin. Následně je na denní bázi kontrolujeme , zpracováváme a prostřednictvím API napojení odesíláme do našich ERP Helios a ABRA Flexi. Tímto způsobem víte mít v reálném čase evidenci přijatých dokladů , které můžete v krátkém čase uhrazovat podle potřeby přímo z Vašeho ERP. Tím pádem nepotřebujete žádné další podpůrné evidence a seznamy , Vašim hlavním přehledem v reálném čase o závazcích společnosti se stává Váš ERP dostupný online.

Zpracování bankovních a platebních transakcí – Jak to Funguje?

Banky: Díky směrnici EU PSD2 a otevřeným API bank, dokážeme napojit většinu SK a CZ bank přímo na naše ERP Helios a ABRA Flexi, čímž máme zabezpečenou online synchronizaci mezi bankovními účty a účetnictvím. Rovněž máme bohaté zkušenosti s hromadným importem transakcí zahraničních bank v CEE regionu , kde v některých případech zatím není dostupné _ řešení přes API. Import těchto transakcí lze zajistit v různých intervalech (denní, týdenní nebo měsíční bázi). Bankovní transakce se při import automaticky párují s doklady v účetnictví a přičemž při správném nastavení dosahujeme vysoké procento automatického párování a automatického zaúčtování opakujících se transakcí se standardizovaným popisem (přes 90%).

Platební brány: Stejně prostřednictvím API a pluginů, které máme napojeno na naše ERP Helios a ABRA Flexi dokážeme v reálném čase přenášet transakce platebních bran a bankovních tlačítek do účetnictví. Máme zkušenosti s většinou dostupných lokálních i mezinárodních platebních bran a bankovních tlačítek, kde automatizovaně účtujeme o celkové částce za úhrady pro účely párování s vystavenými fakturami, transakčních poplatcích, kurzovních rozdílech a hromadných platbách, které jsou vypláceno platebním řešením na bankovní účet), tak máte jistotu, že Vám neunikne žádná úhrada a máte přesný přehled o poplatcích, které platíte za jednotlivé řešení v jednotlivých zemích.

Kurýrní dobírky: Aktuální na denní bázi importujeme kurýrní archy, které nám kurýr nebo klienti automaticky přeposílají importujeme prostřednictvím pluginů, bez zásahů člověka. Kurýrní dobírkové archy , který mají dostupné API napojení se nám automaticky přenášejí do našich ERP systémů Helios a ABRA Flexi. Při přenosu se tyto platby automaticky párují na základě variabilního symbolu a částky, při cizích měnách se automaticky počítají a účtují kurzovní rozdíly. Tímto způsobem můžete vidět aktuální stav svých pohledávek vůči kurýrem a máte jistotu , že hromadné přijato platby od kurýrů jsou odsouhlaseno na tyto archy a nedochází k žádným mankám v inkasovaných tržbách . Aktuální takto víme zpracovat většinu používaných kurýrních společností v CEE regionu.

Účtování skladů způsobem A a B – Jak to funguje?

Díky našemu řešení automatizace a digitalizace pro e-commerce můžete vést skladovou evidenci, a tak účtovat způsobem A o svých zásobách. Příjem zboží můžete zpracovat prostřednictvím externích WMS aplikací a tyto informace přenášet do ERP prostřednictvím API napojení, nebo můžete vést skladovou evidenci přímo v ERP HELIOS a ABRA Flexi. Výdej zboží se prostřednictvím přenosu objednávek a generování vystavených faktur a z nich výdejek realizuje automatizovaně s každou vystavenou fakturou. Našimi řešeními zajišťujeme synchronizaci stavů skladů mezi WMS, ERP a Vaší e-commerce platformou, čímž máte zajištěno, že na Vašem e-shopu máte stále aktuální dostupné množství zásob, které máte reálné na skladě. Rovněž víte spolehlivě ocenit hodnotu Vašeho skladu, nakolik ERP skladové hospodářství používá některou z metod ocenění zásob FIFO nebo VAP a přecení hodnotu skladu s každým skladovým pohybem. Díky tomu lze spolehlivě vyčíslit hrubou marži z každé vystavené faktury, nedochází k žádným dohadem o skladových cenách Vašich zásob, tuto informaci určitě oceníte při nastavování výkonnostních marketingových kampaní.

Business Intelligence custom reporting v reálném čase dostupný online – Jak to Funguje?

Online dostupnost aktuálních účetních dat a jejich účtování v reálném čase, nám umožňuje s těmito daty pracovat na denní bázi a odesílat je do různých Business Intelligence nástrojů jako Looker Data Studio, Power BI, případně nativních dashboardů přímo v ERP HELIOS a ABRA Flexi. Tato data následně vizualizujeme ve standardizovaných dashboardech, kde můžete mít přehled o počtu objednávek, výnosech, nákladech na prodané zboží, variabilních a fixních nákladech hrubého a čistého zisku v jednotlivých měsících a v jednotlivých zemích. Nezůstáváme ale jen při tom. Každému klientovi připravujeme custom reporty, kde vizualizujeme různé požadavky, jak Např. dotaci přepravy do jednotlivých zemí, výšku nákladů na výkonnostní kampaně, porovnání výšky poplatků za jednotlivé platební metody, alokaci fixních nákladů na jednotlivé země a distribuční kanály atd.

Výhody

 • Unikátnost
 • Mezinárodní síť
 • Komplexní řešení

Spolupracujeme

TOP informační systém pro malé a střední společnosti. Pomůže Vám se zefektivněním firemních procesů a snížením nákladů.

Multifunkční nástroj pro řízení e-commerce na jednom místě. Nástroj pro výrobce, distributory i přeprodejce.

Platforma pro integraci aplikací a práci s firemními daty. Díky ERPIO zrychlíte a zefektivníte průběh procesů.

Komplexní řešení pro expanzi v e-commerce. Snižte rizika a náklady pomocí tohoto obchodnického a logistického omnichannelu.

Propojte IS HELIOS s vaším Shoptetem. Získáte tak informace o stavu skladu, cenách atd.

Řešení pro Marketplaces a zahraniční trhy. Vaše pravá ruka pro evoluci v podobě Marketplaces.

Dativery umí zobrazit relevantní data přímo ve vašich aplikacích. Data z helpdesků, email, veřejných zdrojů, sociálních sítí a mnoha dalších.

ABRA Flexi Vám pomůže uvést vaše plány a nápady do života. Ulehčí vám administrativu, poskytne přehled o financích a zakázkách a propojíte s ní aplikace, které jsou pro vaše podnikání klíčové.

Platformy


Kontakty

TPA Česká republika

Antala Staška 2027/79
140 00 Praha 4

Otevírací doba:
pondělí - pátek:
07:30 – 17:00